Víťazný vstup Los Angeles, rekord zariadil v predĺžení Kopitar

31.05.2012 Celý región

Newark 31. mája (TASR) - Hokejisti Los Angeles Kings zvíťazili v noci na štvrtok v úvodnom finálovom zápase zámorskej NHL na ľade New Jersey Devils 2:1 po predĺžení. Kalifornský klub urobil prvý zo štyroch krokov k zisku svojho premiérového Stanleyho pohára. O triumfe "kráľov", ktorí ako prvý tím v histórii NHL vyhral svojich prvých deväť play off zápasov vonku, rozhodol v 9. minúte predĺženia slovinský útočník Anže Kopitar.

Los Angeles vyhrali v rámci tohtosezónnej vyraďovacej časti tretie z troch predĺžení. V prípade, že zopakujú svoje víťazstvo aj v druhom dueli v Prudential Center, vyrovnajú rekord NHL v počte výhier na súperových ľadoch v rámci jednej play off. Druhý finálový zápas je na programe v noci na nedeľu.